Sekcja akrobatyki KPKS "Halemba" Ruda Śląska

Grand Prix w Łańcucie jest organizowane nieprzerwanie od 2008 roku. Jak przypomniał kilkukrotnie organizator, zawody są upamiętnieniem trenera Stanisława Geronia – twórcy potęgi akrobatyki w Polsce w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, szczególnie związanego z Podkarpaciem. Trener Geroń w swoich treningach dążył do perfekcji, a jego podopieczni zdobyli 50 razy tytuł Mistrza Polski oraz stawali ponad sześćdziesiąt razy na stopniach podium w Mistrzostwach Europy i Świata.

Można by powiedzieć, że te zawody stanęły pod znakiem brązowego medalu dla akrobatów KPKS Halemba, którzy zdobyli cztery krążki o takim kolorze. Do tych standardów “nie dostosowały się ” dwa zespoły i wywalczyły wyższe lokaty. Dwójka mieszana Szymon-Julka po eliminacjach zajmowała drugie miejsce, ale znacznie lepsze wykonanie finałowego układu dynamicznego pozwoliły im wskoczyć na najwyższy stopień podium. Również drugie miejsce po eliminacjach zajmowała dwójka Maja-Zosia, które obroniły to miejsce w finale.

Wracając do brązowych medalistów, pierwszy krążek przypadł debiutantkom Martynie-Natali. Obie zawodniczki ćwiczą ze sobą już od 2019 roku, ale do tej pory tworzyły trójkę z Amelią. Niestety, kontuzja Amelki zmusiła je do tymczasowej zmiany zespołu z trójki na dwójkę. Drugi brąz zdobyły Martyna-Agata-Nadia, które zespół tworzą również od 2019 roku. Po eliminacjach zajmowały czwartą lokatę z minimalną stratą do podium i wykorzystały swoją szansę awansując w finale o jedną pozycję. Dwa pozostałe brązy przypadły w udziale Dadze-Nadii-Milenie oraz Emilkom. Oba zespoły broniły skutecznie swojej trzeciej pozycji z eliminacji.

Zawody w Łańcucie były również ostatnim etapem eliminacji kadry Polski na Mistrzostwa Świata w Baku, które odbędą się w marcu 2022. W rywalizacji wzięły udział nasze kadrowiczki – Emilki. Tym razem niestety brakło trochę szczęścia  i zajęta trzeci lokata nie dała promocji na najbliższe Mistrzostwa. Trzeba podkreślić, ze Emilki zaczynają dopiero rywalizację w kategorii wiekowej 12-18 lat i miejmy nadzieję, że przed nimi jeszcze wiele startów rangi Mistrzowskiej.

Gratulacje dla WSZYSTKICH zawodników, zarówno dal tych, którym udało się zakwalifikować do finałów, ale również dla tych, którzy wystąpili tylko w eliminacjach i godnie reprezentowali klub KPKS Halemba!

Przed nami pozostały już tylko jedne zawody w tym roku. 4 grudnia 2021 odbędą się Zawody Mikołajkowe na hali MOSiR na Halembie. Już teraz Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Galeria

Link do wszystkich zdjęć

Linki do filmów

Wyniki

Dwójki Kobiet

Kategoria wiekowa 11-16 lat

 • 2 miejsce – MROZEK Maja – PRZECHRZTA Zofia
 • 3 miejsce – KAHL Martyna – RUDZKA Natalia
 • 13 miejsce – KLEIN Magdalena – WŁODARZ Dominika

Klasa II

 • 6 miejsce – DZIÓB Natalia – BABIK Aleksandra
 • 7 miejsce – KUCZERA Julia – RZEPKA Martyna
 • 13 miejsce – SZYMAŃSKA Wiktoria – KOWALSKA Milena
 • 15 miejsce – HALOR Alicja – BARAN Paulina
Trójki Kobiet

Kategoria wiekowa 12-18 lat

 • 3 miejsce – WODYK Emilia – BIERNAT Emilia – URBAŃSKA Emilia

Kategoria wiekowa 11-16 lat

 • 3 miejsce – PIKTAS Dagmara – WITEK Nadia – GABRYSIAK Milena
 • 12 miejsce – ŻURAKOWSKA Emilia – WINIARSKA Liliana – KLAPUCH Zuzanna

Klasa II

 • 3 miejsce – SZYMIK Martyna – KOŁODZIEJ Agata – WRÓŻEK Nadia
dwójki mieszane

Kategoria wiekowa 11-16 lat

 • 1 miejsce – JAWOREK Szymon – JESSEL Julia