Sekcja akrobatyki KPKS "Halemba" Ruda Śląska

Rywalizacja akrobatów podczas ostatniego weekendu odbywała się w ramach dwóch turniejów. Najważniejsze były oczywiście Mistrzostwa Polski Seniorów. W kategorii wiekowej 13-19 lat wystąpił nasz najbardziej doświadczony zespół – Emilki. Ponieważ ilość zespołów Seniorskich jest niewielka, dlatego zawody rozszerzono na niższe kategorie wiekowe (12-18 lat oraz 13-19), które rywalizowały z seniorami. Aby jednak zachować pewien priorytet Seniorów, do każdego występu dodawano im 3 pkt. W ostatecznym rozrachunku zajęły na zawodach 9 miejsce.

Powracając do początku rywalizacji, w piątek rozpoczęto rywalizację w ramach I Ogólnopolskiego Turnieju im. Magdaleny Śliwy. Piątkowe popołudnie było zarezerwowane dla klasy Youth, która występowała w jedym układzie kombinowanym. Dwójka Ala-Zosia były bezkonkurencyjne i zajęły pierwsze miejsce zdobywając najlepszą notę zarówno w wykonaniu jak i artystyczności. Na trzecim miejscu uplasowały się Julia-Martyna. Do kompletu medalowego srebrny krążek dorzyciła para mieszana Lena-Mikołaj.

Sobota była dniem eliminacji w klasie II oraz kategorii wiekowej 11-16 lat. Do niedzielnych finałów udało się zakwalifikować 4 zespołom KPKS Halemba. Od początku do końca w swojej rywalizacji prowadziły Daga-Nadia-Milena zdobywając złoty medal przewagą 1,400 pkt. Na trzecim miejscu w rywalizacji trójek uplasowały się Emilia-Lila-Zuzia, które bardzo ładnie zatańczyły swój układ finałowy. Również trzecie miejsce w trójkach kobiet ale w klasie II, zajęły Martyna-Agata-Nadia. Powtórzyły one swoj sukces z Inowrocławia.

Od początku swoich wspólnych występów nie schodzi z podium Maja-Zosia, które tym razem stanęły na środkowym jego stopniu zdobywając srebro. Dziękujemy wszystkim zespołom, które wystąpiły w Chorzowie za dostarczenie wielu sportowych emocji. Przed nami kolejny etap “Akrobatycznej Wiosny”, tym razem zawody 21.05.2022 w Rudzie Śląskiej – “Gryfna Kobelitka”