Sekcja akrobatyki KPKS "Halemba" Ruda Śląska

Katolicki Parafialny Klub Sportowy – KPKS Halemba – został założony w  2001 roku w Rudzie Śląskiej. Głównym celem założycieli klubu była popularyzacja sportu wśród dzieci. Obecnie działają dwie sekcje:

  • siatkówki
  • akrobatyki sportowej

W ramach sekcji akrobatyki trenuje ok 150 dziewcząt i chłopców, którzy w zależności od wieku i swoich umiejętności dzielone są na poszczególne zespoły (2-3 osobowe) i przydzielane do odpowiednich kategorii, zaczynając od Młodzieżowej i w kolejnych latach awansując do klas III i II, a następnie do grup wiekowych. Treningi odbywają się w dwóch miejscach w Rudzie Śląskiej: W Szkole Podstawowej nr 24 na Halembie oraz hali sportowej na Orzegowie. W celu sprawdzenia swoich umiejętności akrobaci biorą udział w 3 do10 zawodach w ciągu roku, w zależności od klasy i kategorii wiekowej.

Sekcja siatkówki prowadzi drużyny dziewcząt od Młodziczek do Juniorek. Obecnie siatkówkę trenuje ok. 70 zawodniczek, a najstarsza drużyna juniorek KPKS Halemba występuje w II Lidze Śląskiej. Treningi siatkarek odbywają się na hali sportowej na Halembie.