Sekcja akrobatyki KPKS "Halemba" Ruda Śląska

30 klubów stanie jutro do rywalizacji w Mistrzostwach Polski Juniora Młodszego. Porównując to do mistrzostw sprzed dwóch lat, rozgrywanych również w Zielonej Górze, jest to aż o 11 klubów mniej. To chyba, niestety, potwierdza wyjątkowość tego okresu. Można nawet powiedzieć, że z dnia na dzień zmniejsza się również liczba zespołów, które będą rywalizowały  w zawodach. Jeszcze dwa dni temu Klub KPKS Halemba miało reprezentować 21 zawodników, ale dzisiaj do Zielonej Góry pojechało już tylko 19 z nich z powodu kwarantanny jednej zawodniczki. Uniemożliwia to start jednego zespołu. Życzymy zdrowia i trzymamy kciuki, żeby to była tylko zapobiegawcza izolacja bez dalszych konsekwencji.

Mniejsza liczba klubów wcale nie oznacza, że rywalizacja będzie mniej zacięta. Na dzień dzisiejszy w zawodach ma wziąć udział 252 zawodników, co jest liczbą imponującą. W trójkach kobiet w klasie drugiej będzie rywalizowało aż 25 zespołów, a w klasie 11-16 lat 18 zespołów. W dwójkach kobiet wystartuje 15 zespołów w klasie drugiej i 16 w klasie 11-16 lat. Dwójki mieszane będą rywalizować w klasie III, II i 11-16 lat, w których wystąpią odpowiednio trzy, siedem i trzy zespoły.

Całe zawody będzie można oglądać w transmisji internetowej on-line.

Transmisja on-line.

Lista startowa:

[pdf-embedder url=”http://akrobatyka.kpks.rsl.pl/wp-content/uploads/sites/4/2020/10/Listy-startowe-MPJM-2020.pdf” title=”Listy startowe MPJM 2020″]