Sekcja akrobatyki KPKS "Halemba" Ruda Śląska

O Akrobatyce

Akrobatyka sportowa jest sportem pozwalającym dzieciom od najmłodszych lat rozwijać sprawność fizyczną i koordynację ruchową. Jest podstawą  każdej dyscypliny sportowej.  Ćwiczenia akrobatyczne nie powodują rozwoju konkretnych partii mięśni, lecz są ogólnorozwojowe, co pozwala na zrównoważony fizyczny rozwój dziecka. Akrobatyka rozwija lub poprawia sprawność fizyczną i wszystkie zdolności motoryczne takie jak: siła, gibkość, skoczność, szybkość, wydolność, koordynację ruchowa. Ćwiczenia bazują na własnym ciężarze ciała zawodnika, co pozwala unikać nadmiernego jego obciążenia. Akrobatyka sportowa jest sportem zespołowym, w którym zawodnicy trenują z jednym lub kilkoma partnerami w towarzystwie innych zespołów, co pozwala na zawieranie długotrwałych przyjaźni.  Zajęcia akrobatyki mogą rozpocząć dzieci już w wieku 5-7 lat. W przypadku dzieci starszych, trenerzy – po odbyciu kilku treningów – indywidualnie kierują do poszczególnych grup.

Treningi

Zajęcia odbywają się zazwyczaj 2-3 razy w tygodniu. W zależności od grupy treningi odbywają się w trzech miejscach:
Halemba – Szkoła Podstawowa nr 24 (byłe Gimnazjum nr  8),  ul. Księdza Pawła Lexa 14, 41-706 Ruda Śląska
Orzegów – Hala im. Tadeusza Kuchara, ul. Bytomska 13, 41-712 Ruda Śląska
Świętochłowice Sala OSiR “Skałka”, ul. Szkolna 10, 41-600 Świętochłowice
Harmonogram treningów można znaleźć  tutaj. *
*Plan treningów może ulec drobnym korektom.

Zapisy

W celu zapisania dziecka do Klubu najlepiej skontaktować się z Prezesem Klubu Sławomirem Szudy lub przyjść bezpośrednio na trening. Rozpocząć treningi można praktycznie o każdej porze roku, choć najlepiej rozpoczęć je z początkiem roku szkolnego.

Koszty

Po zapisaniu się do klubu pobierane są miesięczne składki członkowskie. W ramach składek prowadzone są treningi oraz organizowane wyjazdy na zawody. W przypadku najmłodszej grupy (klasy młodzieżowej) Klub organizuje dojazd autokarem i opłaca wpisowe na zawdy. Dzieci występują w strojach wypożyczonych z Klubu. W wyższych klasach zawodnicy partycypują w kosztach przejazdu i zawodów oraz zakupują własne stroje.

Dlaczego warto ?

Niestety coraz rzadziej dbamy o rozwój fizyczny dzieci. Wszechobecne urządzenia elektroniczne całkowicie odciągają dzieci od kultury fizycznej. Dzisiaj pracą u podstaw jest zachęcanie dzieci do wyjścia z domu i uprawiania sportu. Dlatego właśnie propozycja ćwiczeń akrobatycznych w KPKS Halemba może być jedną z najlepszych decyzji do zrównoważonego rozwoju dziecka. Ćwiczenie akrobatyki w zespołach 2-3 osobowych uczy je współpracy, a wspólne wykonywanie ćwiczeń i asekuracja uczy odpowiedzialności.