Sekcja akrobatyki KPKS "Halemba" Ruda Śląska

Pierwszy start

Start w pierwszych zawodach sportowych jest dla zawodnika niezwykłym przeżyciem i dużym stresem. Zapewne nie mniejszym stresem jest występ dziecka dla jego rodziców. Warto wcześniej przygotować się do tego wydarzenia, aby start przyniósł jak największą satysfakcję:-)!

Dojazd na zawody

Na zawody zawodnicy stawiają się ok. godziny wcześniej, aby rozgrzać się przed zawodami. Przy organizacji dojazdu grupowego  przez klub, wszystkie dzieci powinny jechać autobusem klubowym. Termin i miejsce wyjazdu podawane jest wtedy przez trenerów poszczególnych grup. W przypadku zawodów lokalnych lub kiedy nie jest organizowany dojazd grupowy (mniejsza liczba zawodników), rodzice dowożą dzieci indywidualnie tak, aby być minimum godzinę przed zawodami.

Zawody

Podczas zawodów zawodnik powinien słuchać w pełni poleceń trenera odnośnie rozgrzewki, przygotowania do występu i zachowania na trybunach. Zawodniczki (-cy) podczas występu nie mogą mieć na sobie biżuterii (również kolczyków) i w ramach zespołu powinny zachować taką samą charakteryzację, tzn. uczesanie, rodzaj i kolor spinek, gumek, a w starszych grupach makijaż. Strój (dres, strój treningowy) powinny być jednolite dla wszystkich zawodników, a rodzaj/kolor koszulek w jakich zawodnicy występują ustalany jest przez trenera.

Zawody kończą się dekoracją. Zawodnicy nie mogą opuszczać zawodów po swoim występie. Powinni kibicować i dopingować swoje koleżanki/kolegów w trakcie całych zawodów aż do dekoracji. Wcześniejsze zwolnienie zawodnika może nastąpić tylko w wyjątkowych sytuacjach i musi być potwierdzone zgodą trenera.

Powrót z zawodów

W przypadku organizacji wyjazdu zbiorowego przez klub zawodnicy zawsze powinni wracać autobusem klubowym. Czas i miejsce powrotu podawane jest przez trenerów tak, aby rodzice mogli wcześniej dojechać na miejsce zbiórki.