Sekcja akrobatyki KPKS "Halemba" Ruda Śląska

KPKS (Katolicki Parafialny Klub Sportowy Halemba) – to miejsce, gdzie pasja spotyka się z profesjonalizmem! Jesteśmy klubem sportowym z długoletnią tradycją, założonym w 2001 roku w Rudzie Śląskiej. Naszą misją jest nie tylko rozwijanie sportowych umiejętności, ale także kształtowanie charakteru i promowanie wartości wśród naszych zawodników. Dziś jesteśmy dumni z naszych dwóch prężnie rozwijających się sekcji: siatkówki i akrobatyki sportowej. Nasze treningi prowadzone są przez doświadczonych i wykwalifikowanych trenerów, którzy dbają o rozwój techniczny i fizyczny każdego zawodnika. W naszym klubie stawiamy na profesjonalizm i dbałość o szczegóły, dlatego każdy trening jest doskonale przygotowany, a nasi zawodnicy odnoszą ogromne sukcesy.

Sekcja Akrobatyki Sportowej

Jeśli marzysz o wykonywaniu efektownych akrobacji, rozwijaniu swojej gibkości i siły, to właśnie sekcja akrobatyki jest dla Ciebie – tutaj znajdziesz swoje sportowe powołanie. W naszym klubie trenuje około 150 utalentowanych dziewcząt i chłopców, którym dajemy możliwość odkrycia i rozwinięcia swoich umiejętności akrobatycznych.

Podczas treningów skupiamy się na wszechstronnym rozwoju naszych zawodników. W zależności od wieku i umiejętności, dzielimy ich na odpowiednie zespoły i przydzielamy do odpowiednich kategorii. Począwszy od Klasy młodzieżowej, przechodząc przez klasy III i II, aż do grup wiekowych, staramy się dopasować intensywność i poziom trudności do możliwości każdego z naszych zawodników.

Zapraszamy Cię do naszych trzech miejsc treningowych:
Ruda Śląska Szkole Podstawowej nr 24 na Halembie i hali sportowej na Orzegowie oraz w Świętochłowicach Sala OSiR “Skałka”.
Naszym priorytetem jest zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa podczas treningów. 

W KPKS Halemba nie brakuje również okazji do rywalizacji i sprawdzenia swoich umiejętności na arenie sportowej. Nasi akrobaci mają możliwość uczestnictwa w 3 do 10 zawodach rocznie, dostosowanych do ich klasy i kategorii wiekowej. To nie tylko doskonała okazja do zdobywania doświadczenia, ale także motywacja do ciągłego doskonalenia swoich umiejętności i podnoszenia poprzeczki.

 

Sekcja siatkówki

Jeśli z kolei siatkówka to Twoja pasja, to świetnie trafiłeś! Nasza sekcja siatkówki skupia się na rozwijaniu talentów dziewcząt na różnych poziomach wiekowych – od Młodziczek po Juniorki. Mamy około 100 utalentowanych zawodniczek, które codziennie trenują na naszej profesjonalnej hali sportowej na Halembie. Nasze drużyny zdobywają doświadczenie i rywalizują na najwyższym poziomie, a nasza najstarsza drużyna seniorek gra nawet w I Lidze Śląskiej!

Historia klubu

Zanim nasz klub stał się znany jako Katolicki Parafialny Klub Sportowy “Halemba”, jego historia rozpoczęła się 22 października 2001 roku. Wtedy to, przy Parafii Matki Boskiej Różańcowej w Halembie, powstała inicjatywa utworzenia parafialnego klubu sportowego. Komitet założycielski, na czele z Adamem Wodarskim, Barbarą Lubosik i Aleksandrą Szczygieł, postanowił zgłosić swoje plany ks. Arcybiskupowi Damianowi Zimoniowi. Odwiedzili go, aby uzyskać wsparcie dla tego ambitnego przedsięwzięcia. I udało się! Ks. Arcybiskup wyraził swoją aprobatę, co otworzyło drogę do dalszych działań.

Dążąc do formalnego uznania i prawnych podstaw dla działalności stowarzyszenia, 13 maja 2002 roku powstało stowarzyszenie o nazwie Katolicki Parafialny Klub Sportowy “Halemba”. Klub otrzymał opiekę duszpasterską od ks. Huberta Pasonia, który przejął tę odpowiedzialną rolę od ks. Arcybiskupa Damiana Zimonia. Zarząd KPKS “Halemba” został uformowany, a jego skład tworzyli: Adam Wodarski jako prezes, Aleksandra Szczygieł jako wiceprezes, Danuta Wodarska jako skarbnik oraz Barbara Lubosik jako sekretarz.

W początkowej fazie działalności klubu utworzono cztery sekcje: siatkówki, gimnastyki sportowej, tenisa stołowego oraz turystyczną. Od samego początku istnienia klubu organizowano obozy letnie i zimowe, które stały się doskonałą okazją dla młodzieży do doskonalenia swoich umiejętności w wybranych dyscyplinach sportowych. Oprócz tego, podczas tych obozów oraz półkolonii, młodzi sportowcy mieli możliwość uczestniczenia w konkursach, zabawach i dodatkowych zajęciach, które umożliwiały im spędzenie czasu w radosnej atmosferze.

W ciągu lat istnienia KPKS “Halemba” pojawiła się na krótko sekcja kolarska, a sekcje tenisa stołowego oraz turystyczna zniknęły z programu klubu. Sekcja gimnastyki sportowej przekształciła się w sekcję akrobatyki sportowej, która obecnie rozwija się dynamicznie. Dziś w klubie skupiamy się na dwóch sekcjach, które cieszą się ogromną popularnością i sukcesami: akrobatyce sportowej oraz siatkówce.

Nasz klub ma głębokie korzenie i bogatą historię, a każdy krok, jaki podejmowaliśmy na przestrzeni lat, był skierowany ku rozwojowi sportowego potencjału naszych członków. Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych sportowców oraz z roli, jaką pełnimy w społeczności lokalnej. Historia Katolickiego Parafialnego Klubu Sportowego “Halemba” to opowieść o pasji, zaangażowaniu i ciągłym dążeniu do doskonałości. Zapraszamy Cię do dołączenia do naszej społeczności, gdzie możesz tworzyć własne sportowe dzieje i być częścią tej niesamowitej podróży. Dołączając do naszej drużyny, doświadczysz ducha współpracy, pasji i niezwykłej przyjemności płynącej z uprawiania sportu. Przekrocz granice swoich możliwości i stań się częścią naszej pięknej historii klubu!