Sekcja akrobatyki KPKS "Halemba" Ruda Śląska

Dzisiejsze finały w Ogólnopolskim Turnieju w Akrobatyce Sportowej odbywającego się podczas Mistrzostw Polski Seniorów były w 100% efektywne. Wszyscy zawodnicy KPKS Halemba, którzy dostali się do finałów stanęli na podium!

Rywalizacja zaczęła się od klasy Youth. Na drugim miejscu w dwójkach kobiet po eliminacjach znajdowała się Daga-Lila. Ich występ finałowy został oceniony na tym samym poziomie, co w eliminacjach i tym sposobem obroniły drugie miejsce. Czwartą lokatę po eliminacjach zajmowała  Maja-Laura, ze stratą do trzeciego miejsca 0,250 pkt. Finał zatańczyły znacznie lepiej, ustrzegły się błędów z eliminacji i “wskoczyły” na trzecie miejsce. W trójkach kobiet o medale swoją “prywatną” rywalizację rozegrały dwa kluby: PTG “Sokół” Kraków i KPKS Halemba, które zajmowały pierwsze 4 miejsca. Nadia-Zuzia-Lena były na drugim miejscu, natomiast Zuzia-Milena-Daga zajmowały czwartą lokatę. Rywalizacja potoczyła się identycznie jak w przypadku dwójek kobiet, drugie miejsce zostało utrzymane, a Zuzia-Milena-Daga nadrobiły stratę z eliminacji (0,250 pkt), dołożyły jeszcze do tego małą nawiązkę i też “wskoczyły” na miejsce trzecie. W dwójce mieszanej Natalia-David po eliminacjach zajmowali drugą lokatę, ale ich przewaga była minimalna i wynosiła 0,050 pkt. Ich wykonanie finałowe było jednak jeszcze lepsze i  nie było problemu z utrzymaniem drugiego miejsca.

W finałach w kategorii wiekowej 11-16 lat Emilki po eliminacjach zajmowały pierwszą lokatę. Przewaga była jednak minimalna, jak w przypadku naszej dwójki mieszanej, i wynosiła 0,050. Rywalizacja była bardzo zacięta do samego końca, ale ostatecznie Emilki obroniły złoty medal, wygrywając z zespołem AZS AWF Katowice o 0,100 pkt.

Swój debiut w kategorii 11-16 lat zaliczyły Amelka-Martyna-Natalka, zajmując dobre 10 miejsce.

Osiąganie dobrych wyników i zdobywanie medali to ciężka praca na treningach po kilka razy w tygodniu, dlatego gratulacji dla zawodników i trenerów za ich zaangażowanie nigdy za mało. GRATULACJE!!!

WYNIKI

Klasa Youth

Dwójki kobiet

  • 2 miejsce – SZUDY Lilianna – PIKTAS Dagmara
  • 3 miejsce – TRONINA Laura – MROZEK Maja

Trójki kobiet

  • 2 miejsce – KLAPUCH Zuzanna – WITEK Nadia – NIEDOBECKA Lena
  • 3 miejsce – GABRYSIAK Milena – PIKTAS Dagmara – KRAWIECZEK Zuzanna

Dwójki mieszane

  • 2 miejsce – DZIÓB Natalia – BILIAIEV David

Kategoria 11-16 lat

  • 1 miejsce – URBAŃSKA Emilia – WODYK Emilia – BIERNAT Emilia
  • 10 miejsce – KSINIEWICZ Amelia – RUDZKA Natalia – KAHL Martyna