Sekcja akrobatyki KPKS "Halemba" Ruda Śląska

Biorąc pod uwagę ilość zgłoszonych klubów do startu, w 25. Międzynarodowym Turnieju Wiosny w Świdnicy, można śmiało wysunąć wniosek, że akrobatyka jest coraz bardziej popularnym sportem w Polsce. W zeszłym roku wystartowały 22 kluby, a w tym roku ta liczba wzrosła jeszcze o dwa. Do tego jeszcze trzeba wziąć pod uwagę, że w tym roku nie było klubów zagranicznych, co zazwyczaj było standardem na Turnieju w Świdnicy.

Eliminacje

Ze względu na ilość zawodników zawody rozpoczęły się już w piątek występami dwójek w klasie Youth i wszystkie nasze zespoły, które występowały w piątek (jedna dwójka kobiet i dwie mieszane) zakwalifikowały się do niedzielnych finałów. Rywalizacja trójek kobiet w sobotę pozwoliła na kwalifikację do finału czterech z pięciu zespołów KPKS Halemba. Nie udało się zakwalifikować najmłodszej trójce Dominice-Wiktorii-Magddzie, która zakończyła rywalizację w zawodach na 32 miejscu.

Finały

Dwójki mieszane KPKS Halemba, po eliminacjach zajmowały dwa pierwsze miejsca. David-Natalia byli pierwsi natomiast Szymon-Julia zajmowali drugą lokatę, ale różnica punktowa między nimi była niewielka i wynosiła 0,200 pkt. Zespół z Zielonej Góry zajmujący trzecią lokatę miał straty do prowadzących 2,4 pkt, także rywalizacja o złoto miała się rozegrać pomiędzy zespołami KPKS Halemba. Ostatecznie Szymonowi-Julce udało się zmniejszyć różnicę punktową o 0,100 pkt do prowadzących, ale nie było to wystarczające aby “odebrać” Davidowi-Natali złoty medal.

Nasza dwójka dziewcząt Laura-Maja po eliminacjach zajmowały mocną drugą lokatę, z dużą przewagą nad gospodarzy z MKS Polonia Świdnica zajmującymi trzecią lokatę. Bardzo ładne wykonanie układu finałowego zapewniło im srebro i niewiele im zabrakło aby pokonać rywalki z pierwszego miejsca, których finałowy układ został oceniony niżej, jednak różnica punktowa z eliminacji była zbyt duża, aby mogły stanąć na pierwszym stopniu podium.

Swoją szansę na awans wykorzystała trójka Zuzia-Nadia-Lena. Rywalizowały w najmocniej obsadzonej konkurencji, w której wystartowało 34 zespoły. Po eliminacjach zajmowały 2 pozycję, z minimalną strata ( 0,100 pkt) do pierwszego miejsca.Swój układ finałowy zatańczyły jeszcze lepiej niż w eliminacjach, uzyskując więcej o 0,150 pkt za artystyczność, w porównaniu z wynikiem z eliminacji. Zawodniczki DOSiR Sokolnia, które zajmowały pierwszą lokatę i występowały po Zuzi-Nadi-Leny nie wytrzymały jednak presji i po popełnieniu kilku błędów spadły na pozycję szóstą, a jednocześnie trójka KPKS Halemba zdobyła złoto!

W klasie 11-16 lat rywalizowały Emilki i oczywiście, nomen omen, były klasą samą dla siebie. Po eliminacjach zajmowały pierwszą lokatę z przewagą 1,050 pkt. Występ finałowy umocnił je jeszcze na tej pozycji zdobywając pewne złoto. W trójkach kobiet, po eliminacjach szóstą pozycję zajmował zespół Milena-Zuzia-Daga, a na siódmej pozycji z minimalną stratą uplasowały się Amelia-Natalia-Martyna. Po ładnie zatańczonych układach finałowych przez oba zespoły, Amelia-Natalia-Martyna zrobiły to jednak trochę lepiej i zespoły zamieniły się miejscami. Dla Mileny-Zuzi-Dagi był to debiut w tej kategorii wiekowej!

W klasyfikacji generalnej KPKS Halemba zajął trzecie miejsce!!!

Gratulacje dla wszystkich zawodników i trenerów, którzy niestrudzenie przygotowują ich do każdych zawodów!

Link do filmów

Galeria zdjęć

Wyniki

Dwójki kobiet

Klasa Youth

  • 2 miejsce – TRONINA Laura – MROZEK Maja

Trójki kobiet

Klasa Youth

  • 1 miejsce – KLAPUCH Zuzanna – WITEK Nadia – NIEDOBECKA Lena
  • 32 miejsce – WŁODARZ Dominika – SZYMAŃSKA Wiktoria – KLEIN Magdalena

Klasa 11-16 lat

  • 1 miejsce – URBAŃSKA Emilia – WODYK Emilia – BIERNAT Emilia
  • 6 miejsce – KSINIEWICZ Amelia – RUDZKA Natalia – KAHL Martyna
  • 7 miejsce – GABRYSIAK Milena – PIKTAS Dagmara – KRAWIECZEK Zuzanna

Dwójki mieszane

Klasa Youth

  • 1 miejsce – DZIÓB Natalia – BILIAIEV David
  • 2 miejsce – JESSEL Julia – JAWOREK Szymon