Sekcja akrobatyki KPKS "Halemba" Ruda Śląska

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią do kalendarza powracają ogólnopolskie zawody w akrobatyce na Halembie. Powracają z przytupem, bo w zmaganiach weźmie udział aż 15 klubów reprezentowanych przez 432 zawodników, co oznacza o 4 kluby więcej niż w roku 2019.

W tym roku zawody są rozgrywane pod hasłem „Gryfna Kobelitka”. Wszyjskich tych, kierym podobo sie akrobatyka, zaprŏszōmy do kibicowania naszym szportowcŏm. Podziwejcie sie, jak ôni sōm piyknie wytrynowane! Zaprŏszōmy przed telewizōry i tych, kerzi czynsto ôbgryzają pazury z ymocyje i nerwōw, fto dzisiej bydzie piyrszy, i tych, kerzi piyrszy rŏz zobŏczōm akrobatōw w kōnkursie.

Ze względu na jeszcze trwającą pandemię nie będzie możliwości kibicowania bezpośrednio na hali. Transmisja będzie prowadzona zarówno z występów na głównej planszy, jak i osobno ze ścieżki do skoków.

Wszystko rozpocznie się w niedzielę 16.05.2021 o godzinie 10:00

Zawody  zostaną przeprowadzone zgodnie z programem PZG. Ćwiczenia zespołowe zostaną rozegrane w klasie II i III (bez skoku indywidualnego), natomiast skoki na ścieżce dziewcząt i chłopców – w klasie młodzieżowa oraz klasie  III.

Dodatkowo w ramach Międzywojewódzkiego Turnieju odbędzie się rywalizacja zespołowa w klasie Youth  (7-15 lat) oraz zawody rozgrywane wg autorskich programów w kategoriach  SKRZAT i PIERWSZY KROK.

Zapraszamy Wszystkich do kibicowania.

Transmisja będzie realizowana przez ITD Sport.

Transmisja na żywo – akrobatyka.

Transmisja na żywo – skoki na ścieżce.