Sekcja akrobatyki KPKS "Halemba" Ruda Śląska

W niedzielę 06.06.2021 w Chorzowie zakończyły się trzydniowe zmagania w ramach Mistrzostw Polski Juniora Młodszego. Nasza najlepsza trójka kobiet Emilia Biernat – Emilia Urbańska – Emilia Wodyk zdobyła Mistrzostwo Polski Juniora Młodszego zdobywając w trzech układach 78,550 punktów i wyprzedzając o 0,400 pkt drugi zespół Klubu Akrobatyki Sportowej w Rzeszowie. Gratulacje!

W finale wystąpiły również Milena-Zuzia-Daga, które zajęły ostatecznie 7. miejsce awansując z dziewiątego, które zajmowały po eliminacjach, oraz Martyna-Amelia-Natalia zajmując miejsce 8. Niewiele zabrakło do finałów Juli-Laurze-Dorocie, które uplasowały się po eliminacjach na miejscu 13.

W klasie drugiej złoty medal zdobyły Maja-Laura, które z dużą przewaga 1,05 pkt pokonały drugi na podium zespół KAS w Rzeszowie. W tej samej klasie w trójkach kobiet po swoich finałowych występach na 4 miejscu uplasowały się Agata-Martyna-Nadia, a na miejscu 7. Zuzia-Lena-Nadia. W eliminacjach wystartowały jeszcze dwie trójki KPKS Halemba Ola-Julia-Martyna i Magda-Wiktoria-Dominika, dla których jest to “przetarcie” i nabieranie doświadczenia dla dalszych występów na coraz to wyższym poziomie.

Swój “odwieczną” rywalizację 🙂 mają nasze dwójki mieszane, które co zawody wymieniają się na stopniach podium. Tym razem srebro zdobyli Julia-Szymon, a brąz przypadł Natali-Davidowi.

Zarząd KPKS Halemba dziękuje wszystkim zawodnikom i trenerom za wspaniałe wyniki sportowe. Przed akrobatami jeszcze jedna wielka impreza sportowa, zanim rozpoczną wakacje – Mistrzostwa Świata grup wiekowych 11-17 lat. Polskę reprezentować będą zawodniczki naszego klubu Emilia Wodyk, Emilia Biernat i Emilia Urbańska. Trzymamy kciuki i życzymy udanego startu.

Wszystkich, którzy chcieliby jeszcze wesprzeć finansowo Emilki na wyjazd na Mistrzostwa Świata prosimy o wpłaty na konto klubowe z dopiskiem Genewa lub darowiznę na stronie Zrzutki (link poniżej). Za każde wsparcie z góry serdecznie dziękujemy!

Konto bankowe: 40 1020 2401 0000 0902 0255 4574
PKO BP S.A. II Oddz. W Rudzie Śląskiej ul. 1 Maja 310

Zrzutka:

https://zrzutka.pl/btftnz


Link do zdjęć

Wyniki

Kategoria 11-16 lat

Trójki kobiet

 • 1 miejsce – Emilia Biernat, Emilia Urbańska, Emilia Wodyk
 • 7 miejsce – Milena Gabrysiak, Zuzanna Krawieczek, Dagmara Piktas
 • 8 miejsce – Martyna Kahl, Amelia Ksiniewicz, Natalia Rudzka
 • 13 miejsce – Julia Cejny, Laura Gaim, Dorota Prokopowicz

Klasa II

Trójki kobiet

 • 4 miejsce – Agata Kołodziej, Martyna Szymik, Nadia Wróżek
 • 7 miejsce – Zuzanna Klapuch, Lena Niedobecka, Nadia Witek
 • 29 miejsce – Aleksandra Babik, Julia Kuczera, Martyna Rzepka
 • 37 miejsce – Magdalena Klein, Wiktoria Szymańska, Dominika Włodarz

Dwójki kobiet

 • 1 miejsce – Maja Mrozek, Laura Tronina

Dwójki mieszane

 • 2 miejsce – Julia Jessel, Szymon Jaworek
 • 3 miejsce – Natalia Dziób, David Biliaiev