Sekcja akrobatyki KPKS "Halemba" Ruda Śląska

Co prawda Mistrzostwa Świata w Akrobatyce Sportowej potrwają w szwajcarskiej Genewie jeszcze do 5 lipca, ale zmagania grupy wiekowej 11-17 lat zakończyły się już w zeszłym tygodniu i w nocy z piątku na sobotę nasze mistrzynie wylądowały na lotnisku w Pyrzowicach. W tym roku organizatorzy wzięli sobie za hasło przewodnie ekologię. Wszyscy zawodnicy po przylocie do Genewy dostawali drewniane sztućce, którymi musieli się posługiwać przez cały pobyt podczas wspólnych posiłków. Jak ktoś zgubił to głodował :-). No, aż tak źle nie było :-). Na lotnisku delegacje dostały wytyczne jak dojechać do miejsca rywalizacji i były zobligowane do używania komunikacji miejskiej. Mały kroczek do ocalenia naszej Planety zrobiony:-).

Wracając jednak do akrobatyki, w grupie wiekowej 11-17 lat Polskę reprezentował m.in. zespół KPKS Halemba, aktualne Mistrzynie Polski Juniorów  – Emilka Biernat-Emilka Urbańska-Emilka Wodyk. Dziewczyny zaczęły swoją rywalizację  od zatańczenia statyk otrzymując  wysoką ocenę za artystyczność 8,6 pkt i i zostały sklasyfikowane na miejscu dwunastym. W kolejnym układzie zatańczyły bardzo dobrze układ dynamiczny  co pozwoliło im ostatecznie zająć ósme miejsce w eliminacjach i zakwalifikować się do finału.

W finale układem obowiązkowym była dynamika. Emilki zatańczyły ją jeszcze lepiej niż w eliminacjach poprawiając swój wynik z 25,950  na 26,250 pkt. To był bardzo dobry występ! Wyjazd na mistrzostwa był poprzedzony ciężką pracą, długimi przygotowaniami i wieloma wyrzeczeniami, więc tym bardziej wielkie gratulacje dla zawodniczek za bardzo dobre występy i osiągnięte miejsce oraz dla trenerki Aleksandry Wodyk za bardzo dobre przygotowanie zawodniczek.

Teraz wszyscy zasłużyli na słoneczne i radosne wakacje!

Galeria zdjęć

Filmy

Eliminacje statyka

Eliminacje dynamika

Final dynamika