Sekcja akrobatyki KPKS "Halemba" Ruda Śląska

Igrzyska w Tokio zakończone, Igrzyska w Górkach Wielkich zakończone, wygląda więc na to, że rok olimpijski powoli już za nami… Jakkolwiek Igrzyska w Tokio miały bardzo wysoką rangę, to jednak wynikło pewne niedopatrzenie i nie rozegrano tam wszystkich konkurencji 🙂 . To niedopatrzenie naprawiono w Górkach Wielkich w ramach zorganizowanego wczoraj (22.08.2021) Olimpijskiego Pikniku Rodzinnego KPKS. Na start zgłosiło się prawie 40 trój-osobowych drużyn, które rywalizowały w zapomnianych w Tokio konkurencjach: piłka nożna – “kapkowanie” ile kto potrafi, piłka ręczna – rzut do celu, koszykówka – rzut za jeden dwa i trzy punkty, siatkówka – podbijanie piłki “góra-dół”, skok w dal ile się da, łucznictwo – byle trafić w tarczę, hokej na trawie slalomem, skoki na skakance na czas i rzut piłką lekarską.

Na zakończenie zawodów rozegrano najbardziej widowiskową konkurencję – sztafetę biegową 3×300 metrów. Równoczesny start prawie 40 zawodników i ich walka ramię w ramię była tak emocjonująca, że porwała również kibiców w emocjonującym dopingu. Zwycięscy wszystkich dyscyplin otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale i kubki, a po wszystkim uzupełnić spalone kalorie kiełbaskami z grilla.

 

Przed rozpoczęciem zawodów “Olimpijskich” rozegrano również rodzinny turniej piłki siatkowej, a dzień wcześniej turniej piłki nożnej. Na hali sportowej można było wziąć udział w warsztatach z psychologiem i dietetykiem sportowym oraz szkoleniu z pierwszej pomocy. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. 

Piknik został zakończony pokazem Zumby w wykonaniu zawodniczek akrobatyki, które również rozpoczęły piknik pokazem elementów akrobatyki sportowej. Miejmy nadzieję, że na kolejny taki piknik nie będzie trzeba czekać tradycyjnych czterech lat – do rozpoczęcia kolejnych Igrzysk 😉

Serdeczne podziękowania dla wszystkich organizatorów i rodziców  za przygotowanie i organizację Pikniku!

Galeria Zdjęć

Link do wszystkich zdjęć