Sekcja akrobatyki KPKS "Halemba" Ruda Śląska

Pierwszy piękny weekend września akrobaci KPKS Halemba spędzili w Łańcucie. Na rozgrywanych zawodach wystartowało 5 zespołów, dwa z nich rywalizowały w ramach Ogólnopolskiego turnieju dla klas II, natomiast pozostałe trzy uczestniczyły w Mistrzostwach Polski Juniorów.

Dwójka mieszana Szymon-Julia bardzo zacięcie rywalizowali z dwójką z Chorzowa, plasując się  w eliminacjach na drugim miejscu. Bardzo dobre wykonanie finałowego układu dynamicznego pozwoliło im jednak awansować na pierwsze miejsce i zdobyć złoty medal. Bardzo dobrze zaprezentowała się trójka Martyna-Agata-Nadia, która z układu na układ występowała coraz lepiej, aby ostatecznie wywalczyć swój pierwszy medal w klasie II zajmując trzecie miejsce.

Świetnie zaprezentowała się również trójka Martyna – Amelia -Natalia, która również zdobyła swój pierwszy medal w swojej kategorii wiekowej 11-16 lat. Zdobyła łącznie 75,7 punktów i zajęła trzecie miejsce.

Pozostałe dwie trójki Daga-Nadia-Milena oraz Emilki występowały poza konkursem “szlifując” swoje układy. Zawodniczki górne obu zespołów są o rok młodsze od minimalnego wieku w swoich kategoriach wiekowych i nie mogły być klasyfikowane. Często w turniejach zawodniczki są dopuszczane warunkowo, ale tym razem przepisy były sztywne.

Gratulacje dla zawodników i trenerów za dobre występy!

Galeria Zdjęć

Link do wszystkich zdjęć

Link do filmów

Wyniki

KLASA II

Trójki kobiet

  • 3 miejsce – SZYMIK Martyna – KOŁODZIEJ Agata – WRÓŻEK Nadia

Dwójka mieszana

  • 1 miejsce – JAWOREK Szymon – JESSEL Julia

AGE 11 – 16 LAT

Trójki kobiet

  • 3 miejsce – KAHL Martyna – KSINIEWICZ Amelia – RUDZKA Natalia
  • PK (siódmy wynik) – PIKTAS Dagmara – WITEK Nadia – GABRYSIAK Milena

JUNIOR

Trójki kobiet

  • PK (piąty wynik) – WODYK Emilia – BIERNAT Emilia – URBAŃSKA Emilia