Sekcja akrobatyki KPKS "Halemba" Ruda Śląska

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w tegorocznym Międzynarodowym Turnieju Akrobatycznym “Pod Wawelem” reprezentowane były tylko kluby z Polski. Okazało sie jednak, że wśród ogromu Uchodźców, jaki codziennie przybywa do naszego kraju, są również akrobaci. Starają się oni utrzymać dobrą formę i trenują w klubach polskich, ale zgodnie z przepisami na zawodach startują pod flagą Ukrainy.

W tym doborowym towarzystwie bardzo dobrze wypadły zespoły KPKS Halemba. Na sześć zespołów, aż pięciom udało się zakwalifikować do niedzielnego finału. Na pierwszym miejscu do finału weszły Maja-Zosia i dobrym występem finałowym utrzymały swoją pozycję i zdobyły złoty medal. Trzy zespoły: Emilki, Daga-Nadia-Milena i Szymon-Julia okazały się mistrzami drugiego miejsca. Każdy z nich popełnił drobne błędy, które odebrały im złoty medal, jednak każdy z tych zespołów zaprezentował bardzo dobry poziom i w pełni zasłużył na srebro.

Kilka błędów w finale nie pozwoliło utrzymać czwartego miejsca z eliminacji Martynie-Natalce, ale jak na tworzoną przez nie dwójkę “z przymusu” (pod nieobecnosć ich kontuzjowanej partnerki z trójki – Amelki) zajęły bardzo dobre piąte miejsce.

Małymi krokami nad swoimi układami pracuje trójka Emilka-Lilka-Zuzia, która z zawodów na zawody przezentuje się coraz lepiej. Tym razem jeszcze nie udało się zakwalifikować do finału – chociaż brakowało tylko 0,100 pkt –  ale trzymamy kciuki, żeby na najbliższych zawodach w Chorzowie to się udało!

Piękne zawody. Dziękujemy za wspaniałe emocje!

Galeria Zdjęć

LInk do wszystkich zdjęć

Wyniki

Dwójki kobiet

Kategoria wiekowa 11-16 lat

  • 1 miejsce – MROZEK Maja – PRZECHRZTA Zofia
  • 5 miejsce – KAHL Martyna – RUDZKA Natalia
Trójki kobiet

Kategoria wiekowa 13-19 lat

  • 2 miejsce – WODYK Emilia – BIERNAT Emilia – URBAŃSKA Emilia

Kategoria wiekowa 11-16 lat

  • 2 miejsce – PIKTAS Dagmara – WITEK Nadia – GABRYSIAK Milena
  • 13 miejsce – ŻURAKOWSKA Emilia – WINIARSKA Liliana – KLAPUCH Zuzanna
Dwójki mieszane

Kategoria wiekowa 11-16 lat

  • 2 miejsce – JAWOREK Szymon – JESSEL Julia