Sekcja akrobatyki KPKS "Halemba" Ruda Śląska

siatkówka

Obchody 20-lecia Klubu rozpoczęły siatkarki od rozegrania całego cyklu zawodów w ramach Młodzieżowego Festiwalu Siatkówki, w którym rywalizowały Juniorki Młodsze. Zorganizowane zostały turnieje minisiatkówki „czwórek”, „trójek” i „dwójek”. Na zakończenie sportowych zmagań do rywalizacji przystąpiły Młodziczki.

Msza św. i gala

Po zakończeniu rywalizacji siatkarek obchody 20-lecia kontynuowano na “galowo” w czwartek 19.05.2022 r. Rozpoczęto od Mszy św. w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej na Halembie, a następnie na uroczystej kolacji. Na ręce Pani Prezes Danuty Wodarskiej wręczono wiele podziękowań, nagród i wyróżnień dla klubu KPKS Halemba. Nagrody Ministra Sportu i Turystyki, brązowe odznaki „Zasłużonych dla Sportu” otrzymały: Katarzyna Chlebisz, Dorota Kies i Aleksandra Wodyk. Trener Henryk Świerc otrzymał srebrną odznakę  za „Zasługi dla Województwa Śląskiego”.

Akrobatyka

Po oficjalnych uroczystościach do swoich obchodów przystąpili akrobaci. W piątek rozpoczęto przygotowania do zawodów „Gryfna Kobelitka”. Tutaj trzeba  podkreślić, że najważniejszą rolę w organizacji i przygotowanich wzięli na siebie Rodzice. Dlatego – zanim przejdziemy do zawodów i Pikniku – kierujemy serdeczne podziękowania dla wszystkich Rodziców, którzy pomagali. Dziękujemy tym, którzy pomagali w transporcie planszy na Tunkla, tym którzy zrobili „wielką robotę” na hali na Halembie i tym niezmordowanym Rodzicom, którzy w pocie czoła przygotowywali  loterię i sklepiki. Serdeczne podziękowania naszemu „klubowemu kurierowi” za jazdę po całym Śląsku i przewiezienie całego sprzętu. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy pomagali przy organizacji klubowego pikniku. Bez Was nie byłoby możliwe przygotowanie tych wszystkich imprez.

Po perfekcyjnym przygotowaniu hali do rywalizacji przystąpili zawodnicy akrobatyki. Zawody rozgrywane były na dwóch planszach. Na planszy B rywalizowali najmłodsi w konkurencjach Skrzat i Pierwszy krok.  Plansza A zarezerwowana była z kolei dla starszych zawodników, poczynając od kategorii wiekowej 11-16 lat, poprzez klasę Youth, II oraz III, a kończąc na klasie Młodzieżowej. Jak to w sporcie bywa nie zabrakło emocji podczas wszystkich występów, zarówno tych młodszych jak i najstarszych akrobatów. Wyniki we wszystkich kategoriach można sprawdzić w oficjalnym komunikacie ITD na dole strony.

Piknik rodzinny

Po wielu sportowych zmaganiach wszyscy wspólnie mogli świętować jubileusz klubu na Pikniku Rodzinnym. Zabawę rozpoczęła orkiestra KWK Halemba przygrywając piknikowiczom, po czym nastąpiło oficjalne otwarcie przez panią Prezes Danutę Wodarską. W czasie całęgo niedzielnego popołudnia mogliśmy podziwiać pokazy akrobatów oraz grupy tanecznej Activo. Kulminacją pikniku było wręczenie wyróżnień zawodnikom akrobatyki KPKS, którzy reprezentowali nasz kraj na zawodach Mistrzostw Świata oraz Mistrzostw Europy, oraz wręczenie medali zawodniczkom siatkówki KPKS. W zależności od chęci każdy mógł znaleźć coś dla siebie – rywalizować w ramach „Olimpiady Rodzinnej” lub posłuchać piosenek w wykonaniu Michaliny Starosty. Wszystko zakończyło się wspólnymi tańcami.

Galeria Zdjęć

Linki do wszystkich zdjęć

Wyniki “Gryfna Kobelitka”

[pdf-embedder url=”http://akrobatyka.kpks.rsl.pl/wp-content/uploads/sites/4/2022/05/results_2022_pl_Ogolnopolski_Turniej__Gryfna_Kobelitka__w_Akrobatyce_Sportowej_i_Skokach_na_Sciezce.pdf” title=”results_2022_pl_Ogólnopolski_Turniej__Gryfna_Kobelitka__w_Akrobatyce_Sportowej_i_Skokach_na_Ścieżce”]