Sekcja akrobatyki KPKS "Halemba" Ruda Śląska

Mistrzostwa Polski Juniora Młodszego w Rzeszowie rozpoczęły się nerwowo… cztery pierwsze zespoły Halemby otrzymały większe lub mniejsze kary za wykonanie lub brak elementów. Na szczęście pech szybko nas opuścił i kolejne zespoły stawały już na wysokości zadania a ich występy były na miarę ich umiejętności.

Do zawodów w eliminacjach przystąpiło 10 zespołów KPKS Halemba, z czego sześć dostało się do finałów. Występy w finałach rozpoczęły Ola-Natalka, które po trzech układach w całych zawodach uplasowały się na 11 miejscu.

Na 5 miejscu po eliminacjach były Nadia-Agata-Martyna, których błąd w choreografii kosztował miejsce na podium. W finale bardzo ładnie wykonany układ pozwolił im na utrzymanie miejsca z eliminacji.
Z dużą przewagą nad trzecim zespołem finały rozpoczęły Maja-Zosia. Pozwoliło im się to skupić na walce o pierwsze miejsce, do którego traciły 0,5 pkt. Rzeszów tym razem był nie do pobicia, ale dziewczyny zasłużenie zostały Wicemistrzyniami Polski!
.
W kategorii 11-16 lat trójek kobiet w finale rywalizowały dwa zespoły KPKS Halemba. Pierwsze na planszę wyszły Zuzia-Emilka-Lilka. Ich wykonanie układu statycznego w finale było niemal tak dobre jak w eliminacjach, co pozwoliło im obronić  4 miejsce. Druga trójka Daga-Milena-Nadia wychodziły na plansze z dużym stresem związanym z obroną pierwszego miejsca z eliminacji. Wykonanie układu finałowego zostało ocenione na 25.100 pkt co dało im tytuł Mistrza Polski Juniora Młodszego!
Rywalizację zamykały dwójki mieszane, w których od dłuższego czasu prym wiedzie dwójka z Sokolni i dwójka KPKS Szymon-Julka. Tym razem była to gra błędów. Niestety, Szymon-Julka popełnili ich ciut więcej i im przypadł srebrny medal. Ale srebro to oznacza Wicemistrzostwo Polski!
.
Elektryczne Gitary śpiewały kiedyś: “To już jest koniec, nie ma już nic….”, ale nie w naszym przypadku, to nie jest koniec dobrych wiadomości. 🙂
Na Mistrzostwach punktowano również rywalizację drużynową. Drużyny  skałdały się z trzech zespołów z jednego klubu. I tu również Mistrzem Polski została drużyna KPKS Halemba, a do tego druga drużyna Halemby zdobyła medal brązowy.
Do tego wszystkiego KPKS wygrał ex-aequo z Sokolnią rywalizację klubową, a Śląsk zajął pierwsze miejsce w rywalizacji województw.
Gratulacje dla zawodników i trenerów za te wszystkie laury !