Sekcja akrobatyki KPKS "Halemba" Ruda Śląska

Zielona Góra, jak sama nazwa miejscowości wskazuje, to miasto zieleni i otoczone zielenią, położone historycznie na siedmiu wzniesieniach, a tradycją miasta jest uprawa winorośli. Tak bogata flora wymaga mnóstwa wody, toteż i nie powinniśmy się dziwić, że cały weekend akrobaci spędzili w deszczu. Na szczęście ta piękna dyscyplina sportu rozgrywana jest pod dachem :-), więc nic nie przeszkodziło w rozegraniu Mistrzostw Polski Seniorów w Akrobatyce Sportowej, w ramach których odbył się Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra. 

Klub KPKS Halemba na zawody wysłał 6 zespołów z czego najmocniej była reprezentowana kategoria wiekowa 11-16 lat, w której wystąpiły 4 z nich. Po pierwszym układzie eliminacyjnym trzy zespoły kwalifikowały się do finałów. Niestety, drugi układ  – statyczny – zepchnął  trójkę Amelka-Natalka-Martyna z siódmego na dziewiąte miejsce, co spowodowało, że dziewczynom zabrakło 0,05 pkt do finału. Można by powiedzieć, że kara 0,1 pkt, którą dostały za oderwanie się kawałka spódniczki w układzie dynamicznym, “kosztowała” je finał.

Na swoim najwyższym poziomie zatańczyły Emilki zdobywając złoto i wyprzedzając o 0,15 pkt zespół PTG „Sokół” Kraków . Bardzo dobrze wykonały swoje układy Milena-Daga-Zuzia, które po pierwszym starcie eliminacyjnym zajmowały ósmą pozycję, by ostatecznie zakończyć rywalizację w finale na miejscu siódmym. Na dwunastym miejscu uplasowały się  Laura-Julia-Dorota (Julia reprezentuje klub Acro-Gym Mikołów).

W ramach Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra, wystąpiły także nasze dwójki. Obie dwójki:  kobiet Laura-Maja oraz  mieszana Julka-Szymon, nie dały szans rywalom i stanęły na najwyższym stopniu podium.

We wszystkich kategoriach turniejowych, w których wystąpiły zespoły KPKS Halemba, klub zdobył złote medale!

Z Zielonej Góry przenosimy się do Chorzowa, gdzie w przyszły weekend rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Juniora Młodszego.

Galeria Zdjęć

Wyniki

Dwójki kobiet

Klasa II

  • 1 miejsce – TRONINA Laura MROZEK Maja

Trójki kobiet

Klasa 11 – 16 lat

  • 1 miejsce – URBAŃSKA Emilia – WODYK Emilia – BIERNAT Emilia
  • 7 miejsce – GABRYSIAK Milena – PIKTAS Dagmara – KRAWIECZEK Zuzanna
  • 9 miejsce – KSINIEWICZ Amelia – RUDZKA Natalia – KAHL Martyna
  • 12 miejsce – GAIM Laura – CEJNY Julia – PROKOPOWICZ Dorota

Dwójki mieszane

Klasa II

  • 1 miejsce – JESSEL Julia – JAWOREK Szymon