Sekcja akrobatyki KPKS "Halemba" Ruda Śląska

W miniony weekend (22-24.10.2021) Wałbrzych pierwszy raz gościł zawodników na zawodach w Akrobatyce Sportowej. W ramach  zawodów zorganizowane zostały trzy turnieje. Najmłodsi w klasie III rywalizowali w Pierwszym Kroku Sportowym, zawodnicy klasy II w Młodych Talentach, a akrobaci w wieku 11-16 w Ogólnopolskim Turnieju swojej kategorii wiekowej. Organizatorzy stanęli naprawdę na wysokości zadania. Hala przygotowana była perfekcyjnie, a akrobaci do poszczególnych rzutów wychodzili przy akompaniamencie muzyki z Gwiezdnych Wojen połączonej z efektami świetlnymi.

Wałbrzych znany jest z “pociągu pełnego złota”  i udało się trochę tego złota wywieźć z Wałbrzycha. W kategorii 11-16 lat trójka Daga-Nadia-Milena po eliminacjach zdobyła dużą przewagę – 1,250 punktu. “Wystarczyło” dobrze zatańczyć w finale, żeby zdobyć złoto. Zatańczyły nie tylko dobrze, ale bardzo dobrze i mogły cieszyć się ze złota. Bardziej doświadczona pod względem wspólnych startów jest dwójka mieszana Szymon-Julcia. Od początku do końca pokazali się z najlepszej strony, utrzymując wysoki poziom i również “wywożąc” z Wałbrzycha złoto. Jeśli mowa o doświadczeniu, to dużą niespodziankę sprawiły Maja i Zosia. Obie doświadczone zawodniczki, ale razem występujące ze soba pierwszy raz i w tym debiucie zdobyły srebrny medal.

Bardzo blisko złota były również  Leny, które po eliminacjach zajmowały pierwsze miejsce z przewagą 0,250 pkt. Finałowy układ zatańczyły bardzo ładnie, ale nie było to wystarczające na utrzymanie miejsca, ostatecznie zdobyły srebro.

Całe zawody przysporzyły wiele emocji. Dużą nadzieję dało trzecie miejsce w eliminacjach trójki Zosia-Zuzia-Ala i po cichu liczyliśmy na ich medalowy sukces. Zabrakło jednak trochę doświadczenia i ostatecznie uplasowały się na 5 miejscu. Z kolei trójka Martyna-Agata -Nadia po błędach w pierwszym układzie eliminacyjnym, praktycznie przekreśliły możliwość startu w finałach zajmując 15 pozycję. Potrafiły się jednak mocno zmobilizować, pięknie zatańczyły układ dynamiczny i awansowały na 9 miejsce, kwalifikując się do finału, gdzie ostatecznie zajęły 8 miejsce.

Wydawało się, że po zawodach emocje się zakończyły. Niestety, nie tym razem :-(. W drodze powrotnej akrobatów spotkała przygoda. Z autobusu, którym jechali wysypało się na drogę prawie 30 walizek, na które najechały samochody jadące z przeciwka. Na szczęście nikomu nic się nie stało, poza szkodami materialnymi. Po spisaniu protokołów policyjnych, pozbieraniu resztek walizek z jezdni, z 3-godzinnym opóźnieniem wszyscy wrócili cali i zdrowi do domu.

Wracając do zmagań sportowych, gratulacje dla wszystkich zawodników startujących w zawodach, gratulacje dla medalistów oraz gratulacje dla trenerów przygotowujących zawodników do występów!

Galeria

Link do zdjęć

Link do filmów 

Wyniki

Age group 11-16 (ogólnopolski Turniej Age group 11-16)

Dwójki kobiet

 • 2 miejsce – MROZEK Maja – PRZECHRZTA Zofia
 • 14 miejsce – KLEIN Magdalena – WŁODARZ Dominika

Trójki kobiet

 • 1 miejsce – PIKTAS Dagmara – WITEK Nadia – GABRYSIAK Milena

Dwójki mieszane

 • 1 miejsce – JAWOREK Szymon – JESSEL Julia
Klasa II (Młode Talenty)

Trójki kobiet

 • 8 miejsce – SZYMIK Martyna – KOŁODZIEJ Agata – WRÓŻEK Nadia
Klasa III (Pierwszy Krok Sportowy)

Dwójki kobiet

 • 2 miejsce – HUDZIK Lena – BURY Lena
 • 10 miejsce – HALOR Alicja – BARAN Paulina
 • 11 miejsce – KRAWIECZEK Zuzanna – WILCZEK Laura
 • 19 miejsce – DYRKA Antonina – SZUDY Lilianna
 • 30 miejsce – BIAŁEK Dominika – LITWIŃSKA Zuzanna
 • 33 miejsce – KRAWIECZEK Zofia – SZAL Alicja

Trójki kobiet

 • 5 miejsce – KRAWIECZEK Zofia – KRAWIECZEK Zuzanna – SZAL Alicja
 • 22 miejsce – HUDZIK Lena – DYRKA Antonina – SZUDY Lilianna
 • 28 miejsce – TOMASZEWSKA Salome – GAWENDA Martyna – KIERSKA Agata

Dwójki mieszane

 • 5 miejsce – NOWARA Lena – CZORNIK Mikołaj